Ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych

Ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych

przewiń

Ubezpieczenia ryzyk cybernetycznych

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych chroni przedsiębiorstwo w przypadku roszczeń odszkodowawczych związanych z utratą, wyciekiem danych na skutek błędów człowieka, wadliwego oprogramowania, a także wirusów komputerowych czy ataków hakerskich.

Zakres ochrony może obejmować :

  • odpowiedzialność za dane osobowe i informacje handlowe – pokrycie roszczeń wynikających z utraty lub bezprawnego użycia danych klientów lub pracowników, jak również wycieku informacji handlowych.
  • zarządzanie kryzysowe - pokrycie kosztów zarządzania kryzysowego związanego z atakiem cybernetycznym, w tym usług świadczonych przez specjalistów IT zarządzających ryzykiem cybernetycznym, kosztów wynagrodzenia prawników oraz konsultantów PR, których zadaniem jest odbudowa reputacji firmy lub wizerunku osób indywidualnych.
  • koszty śledztwa - pokrycie kosztów śledztwa informatycznego po zaistnieniu naruszenia bezpieczeństwa danych oraz niezbędne koszty powiadomień osób, których dane mogły zostać naruszone w wyniku wycieku.
  • postępowania administracyjne - pokrycie kosztów porad prawnych związanych z postępowaniem prowadzonym przez organ uprawniony do nadzoru nad bezpieczeństwem i przechowywaniem danych (Urząd Ochrony Danych Osobowych), jak również kar administracyjnych nałożonych przez właściwy urząd.
  • dane elektroniczne - pokrycie kosztów odzyskania lub odtworzenia danych elektronicznych.

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki.Zobacz politykę cookies i politykę prywatności.